Szukając dobrej pracy każdy liczy się z tym, że wymagana będzie od niego dobra znajomość języków obcych. I nie chodzi tutaj o język, którym posługujemy się na co dzień, ale o ten, który pozwala nam negocjować warunki lub porozumiewać się bez przeszkód z kontrahentami – język biznesowy.
Każda branża rządzi się swoimi prawami. Jeśli nawet znasz ogólny język biznesowy, nie zawsze musi pasować do posady, o którą aktualnie się starasz. Zaczynasz zatem zastanawiać się, jak w szybki sposób możesz nauczyć się wyrażeń, które pomogą Ci odnieść spektakularny sukces. Wiesz, że możesz skorzystać z klasycznych metod, do których należą: kursy językowe, aplikacje na smartfony, oglądanie programów w danym języku obcym czy platformy e-learningowe. To wszystko pomoże Ci nauczyć się potrzebnych do rozmowy zwrotów. Problem polega na tym, że wymienione metody pozwalają nauczyć się ogólnego języka. Poza tym wymagają czasu.
Co zatem zrobić, aby nauczyć się szybciej wymaganych zwrotów? Otrzymując wymarzoną pracę z pewnością będziesz obcował z biznesowym językiem obcym, który będzie Ci potrzebny w codziennej pracy. Słuchaj zatem uważnie swoich kolegów, wychwytuj zwroty, które są Ci obce i zapamiętuj je. Jeśli nie rozumiesz tego, co mówią, zapytaj, a jeśli się wstydzisz – zapisz i sprawdź jak najszybciej w słowniku.
Osłuchanie się z językiem obcym jest bardzo ważne. Poza pracą wyszukaj mediów, w których możesz zapoznać się z dialogiem biznesowym wykorzystywanym w nowej pracy. Dodatkowo czytaj obcojęzyczną prasę. Zwroty, które budzą Twoje wątpliwości sprawdzaj w słownikach. W czasie wolnym wyjedź do kraju, w którym używa się języka, który musisz poznać na potrzeby pracy. Zapisz się tam na przyspieszony kurs. Będąc wśród obcokrajowców nie będziesz miał wyjścia – przestawisz się na ich myślenie, co pozwoli Ci szybciej przyswoić potrzebne zwroty. Badania pokazały, że rozmowa z native speakerem nie daje Ci tyle, co obcowanie z językiem, którego się uczysz, na co dzień.